A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  1354
  • Origin:
  • Ferizaj 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 28
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: 2Ton is a very famous singer and songwriter of Hip-Hop music. Emri i tij i vërtetë është Arton Avdyli dhe me muzikë ka filluar të merret që kur ishte fëmije. "2 Ton" nis si një projekt i përbashkët midis Arton Avdylit dhe Astrit Avdiut, por aktualisht "2Ton" është kthyer në një projekt solo i Arton Avdylit. Në Maj 2007, 2Ton merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Hau Lady". Në Nëntor 2007, 2Ton merr pjesë në Nota Fest 2007 me këngën "Ey Loqki", në bashkëpunim me Tuli G. Më datë 6 Shtator 2008, Big Bos...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Xhavit Avdyli

(His brother)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts

Vlersona (2009)


» Add A Song »

1 Xhiro
Urime
100 T'Mira
Ani Nasht
Ma Ka Thy
Faleminderit
Prej Asaj Nate
Mu Kujtove Dje
Vip Zona
Mercedes-BMW


Translations (5)


Related Artists:

Skivi

Elinel

Lyric Master

Majk

Gold AG

Ledri Vula

Capital T

Getinjo

D.U.D.A.

Cozman


Tags: 2ton, 2 Ton, Arton Avdyli, Artoni N'beat

2Ton in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018