A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adem Ramadani

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  541
  • Origin:
  • Shkup 
  • Age:
  • 39
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Adem Ramadani is a very famous singer of Modern Traditional, Ilahi & Traditional Wedding music. Ai ishte këngëtar mjaft i njohur nga Shkupi, i cili me disa prej albumeve te tija para disa vitesh ka korrur suksese te mëdha deri atë ditë kur ai vendosi te perqafoj fort Islamin dhe ne atë menyr te distancohet nga muzika duke filluar te kendoj Ilahi me përmbajtje Islame ne gjuhën Shqipe. Është i martuar dhe ka dy fëmijë, një vajzë dhe një djalë. Pas shkollës fillore dhe të mesme, ai e përfundoi Fakultetin Pedagogjik. Muzika ishte pasion i tij q...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Official

Webiste

Google+

Profile

Add Official

Social Accounts

Me Fal Oj Nene (2016)

A Ka Taube Zot Per Mu (2013)

Së Bashku Për Ju (2012)

Kjo Dynja Si Bora Ne Diell (2011)

Fukaraja (2009)

Jetim Me Babe E Nane (2008)

Duaja E Nenes (2007)

Vjen Pranvera (2006)

Të Duhemi Për All-Llah (2005)

Aman Aman Medet (2004)


» Add A Song »

Allahu Ekber Kebira
Qabe Moj E Bukur Je
Mulla Jakupi
A Ka Taube Zot Per Mue
Allahut Rob Sun Ju Bana
Palestina
Duaja E Nenes
Rrespekti Ndaj Prinderve
Pendimi
Kendo More Vëlla Kuran


Translations (1)


Related Artists:

Meda

Olen Cesari

Dr. Flori

Gazmend Rama (Gazi)

Mentor Kurtishi

BimBimma

Gena

Young Zerka

Seldi Qalliu

Elinel


Tags: Adem Ramadani, Ilahi, Ademramadani, Adem Ramadoni, Adem.Ramadani

Adem Ramadani in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018