A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Alban Mehmeti - Dashnia Jem  (Feat. Kaltrina Selimi)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

15/04/2018

2018-04-15T16:56:37

Featuring

Kaltrina Selimi

Music:

Irkenc Hyka


Albani
Nuk ma mbush dot shpirtin zemer
asnje pike alkol
S muj me t harru e mos me te fol
Kaltrina
Nuk ta mbush dot shpirtin zemer
Ajo me dashni
Mijera perqafime s vlejn asnji

Ref
Albani
Dashnia jeme pa ty smuj me jetu
Jo smundem dot prej shpirtit me largu
Kaltrina
Dashnia jeme pa tu jo s muj me jetu
Sa te dua e din sa te du

Albani
Une dashni pafund premtova
Por zgjati pak
A e mban me ne dore ate unaze?
Kaltrina
Per ty dhe jeten kisha fal
A e din o shpirt
Ditet dalengadal po behen vit

Ref...
...
...
..


Lyrics submited by Akile Hoxha
more...
lyrics.al © 2007 - 2018