A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alban Shehu

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4
  • Origin:
  • Gjakove 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 37
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Alban Shehu is a popular singer of Modern Traditional music. Alban Shehu ka disa albume me kenge popullore. Ai jeton ne Gjakove dhe eshte i martuar ka dy femije. Në Qershor 2002, Alban Shehu merr pjesë në PoliFest 2002 me këngën "Vashes Gjakovare". Në Qershor 2003, Alban Shehu merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Bilbilat E Gjakoves". Më datë 10 Dhjetor 2013, Alban Shehu publikon videoklipin "Ti Je Njeshi Vet". Në vitin 2013, Alban Shehu publikon albumin "Live". Më datë 30 Prill 2016, Alba...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Gezuar 2016 (2016)

Live (2013)


» Add A Song »

Ke Gabu
Aman Me Mu Mos Luj
Ti Je Njeshi Vet
Bilbilat E Gjakoves
Loqka Jem


Related Artists:

Fatmir Hoxha

Sajmir Misku

Shqipri Kelmendi

Vani

Elvis Pupa

Mili Sallauka

Mc Qoppa

Bajram Jakaj

Xhafer Ahmetaj

Luli (Lulzim Sadiku)


Tags: Alban Shehu

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018