A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alban Skenderaj

Tags: Alban Skenderaj, Albani, Miriam Cani

Origin: Lushnjë    Residence:        Age: 35   Zodiac sign: ♈ Dashi  
Alban Skenderaj is a very famous singer and songwriter of Pop music. Albani me origjinë është nga Vlora. Babai i tij në atë kohë punonte si oficer dhe i duhej të shpërngulej në Lushnje ku dhe lindi Albani. Pas disa vjetësh ai u kthye prapë në Vlorë ku kreu shkollën e mesme "Halim Xhelo". Ai bëri çmendurinë më të madhe të jetës së tij duke u larguar me një shok në një anije të rastit drejt Italisë, ndërkohë që familjet e tyre nuk udinin asgjë. Atje ai vazhdoi një shkolle për Hoteleri-Turizëm, por e la atë degë seps...

>> Full biography >>


  • Find Alban Skenderaj on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  931

Ende Ka Shprese (2011)

Melodi (2008)

Fllad Ne Shkretirë (2008)


» Add A Song »


Dhurata
Mirmengjes
Mrekulli E Tete
Duart Lart
Kam Nevoje
Bella Cicatrice
Nese Thua Po
More Than A Song
Let Me Die On You
Një Ëndërr

Translations (50)


Alban Skenderaj in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018