A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alban Skenderaj

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  1077
  • Origin:
  • Lushnjë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 36
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Alban Skenderaj is a very famous singer and songwriter of Pop music. Albani me origjinë është nga Vlora. Babai i tij në atë kohë punonte si oficer dhe i duhej të shpërngulej në Lushnje ku dhe lindi Albani. Pas disa vjetësh ai u kthye prapë në Vlorë ku kreu shkollën e mesme "Halim Xhelo". Ai bëri çmendurinë më të madhe të jetës së tij duke u larguar me një shok në një anije të rastit drejt Italisë, ndërkohë që familjet e tyre nuk udinin asgjë. Atje ai vazhdoi një shkolle për Hoteleri-Turizëm, por e la atë degë seps...

>> Full biography >>


Fans' Comments

7 🔥🔥

Miriam Cani

(His fiancé)

Instagram

Account

Twitter

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Ende Ka Shprese (2011)

Fllad Ne Shkretirë (2008)

Melodi (2008)


» Add A Song »

Drejt Suksesit
Engjëll
Nuk Je Vetem
Duart Lart
Mirmengjes
Diçka
1000 Premtime
Let Me Die On You
Je Ti
Me Prit Atje

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Translations (50)


Related Artists:

Flori Mumajesi

Ermal Mamaqi

Kastro Zizo

Bes Kallaku

Ermal Meta

Vedat Ademi

Korab Shaqiri

Shpat Kasapi

Hekuran Krasniqi

Adrian Gaxha


Tags: Alban Skenderaj, Albani, Miriam Cani

Alban Skenderaj in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018