A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Anxhela Noti

Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  18
  • Origin:
  • Kuçove 
  • Residence:
  • Angli 
  • Age:
  • 25
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Anxhela Noti is a popular singer of Pop music. Ajo është me origjinë nga Himara. Babai e saj dhe mamaja jan rritur ne Kuçove atje ku dhe lindi Anxhela. Pas dy vitesh familja e saj u transferua ne ishullin Kret e Greqis ku ajo u rrit prej 17 vitesh. Pasi mbaroj shkollen e mesme kthehet ne shqiperi per te konkuruar ne X-Factor Albania 2. Ajo fiton konkurimin dhe terheq vemendjen e jurise dhe behet nje nder konkurentet e finales e X-Factor me grupin e saj "Soul Sisters" dhe skualifikohet naten e...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

X Factor Albania

(Contestant)

Twitter

Account

SoundCloud

Profile

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Emmy

Evi Reçi

Dorina Garuci

Laura Toska

Nidora Gjyriqi

Xhesika Polo

Laura Nezha

Olidena

Lola Pink

Saelma


Tags: Anxhela Noti, Angela

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018