A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bes Kallaku

Tags: Bes Kallaku, Gjini, Portokalli, Portokallia, Besart Kallaku

Origin: Tiranë    Residence:        Age: 32   Zodiac sign: ♏ Akrepi  
Bes Kallaku is a very famous singer of Pop music. Më shumë se me emrin e vërtetë e njohin si Gjini i “Portokallisë”. Besart Kallaku, sot është ndër aktorët më të dashur të “Portokallisë” dhe jo vetëm për stafin, i cili duket se nuk bën dot pa të, por edhe për gjithë audiencën që e ndjek këtë show. Mjaft popullor për personazhet dhe batutat që përdor, ai ka krijuar një profil interesant, për të cilin publiku e duartroket, por edhe kritika e vlerëson. Nëse keni qeshur dhe jeni argëtuar me personaz...

>> Full biography >>


  • Find Bes Kallaku on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  213

Bes Kallaku in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018