A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Bilbilat E Mushtishtit - Fryn Një Erë


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2003

2003-12-31T00:00:00

See Also

Motrat Mustafa

See Also

Shkurte Fejza

See Also

Remzie Osmani

See Also

Shyhrete Behluli

Song from the album:

"Potpuri Me Bilbilat E Mushtishtit"


Shkurtja...
Fryn nji er ere e drinit
E ja morri lulen blinit

Sebashku...
E ja morri lulen blinit

Shyhretja...
Lulja e blinit ra ne troje
Ku pi uj moj çik Kosove

Sebashku...
Ku pi uj moj çik Kosove

Ref...x2
Mjer kush t'pa e lum kush t'ka
Ma ngrin zogun per hava

Remzija...
T'kam pas than çik njiher
Per ty dimnin e bej ver

Sebashku...
Per ty dimnin e baj ver

Motrat Mustafa...
Veren vjesht mori çik
Piqet molla nder qerpik

Sebashku...
Piqet molla nder qerpik

Ref...x2
Mjer kush t'pa e lum kush t'ka
Ma ngrin zogun per hava


Lyrics submited by  arsimdiber
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018