A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  98
  • Origin:
  • Ferizaj 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 24
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Blasta is a popular singer and songwriter of Hip-Hop music. Lorik Shaqiri i njohur si BLASTA ka marrë një shtytje të madhe në skenën e muzikës shqiptare, pasi ka finalizuar bashkëpunimin e tij me hip hop grupin legjendar shqiptar, Etnon. Më datë 6 Korrik 2013, Blasta publikon videoklipin "Callin", në bashkëpunim me Etnon. Kënga është projekti i parë serioz i Blastas, i cili pritet të publikojë edhe këngë tjera me talentët e tjerë që Genci po i promovon në muzikën shqiptare. Producenti dhe reperi, Genc ...

>> Full biography >>


MAX Production

(Current label)

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Gold Mc

BlackLion

Tiki

Tensioni G

Bonsaton

Cyclone

Groff

SK

Lantistar

Majesty (Alban Ukaj)


Tags: Blasta, Lorik Shaqiri

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018