A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Brahim Osmanaj - Ike


Not Yet Rated


14/02/2018

2018-02-14T17:00:06


"Ike" is a new song recently added in songs archive sung by Brahim Osmanaj.
Probably the lyrics to this song will be available very soon, but your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody with the lyrics.
The music video from Brahim Osmanaj attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Naziktere Iseini & Arta Memedi - Ike

Dicka me thot
se ti mua nuk me do
naten shume vone
ikja jote me trishton

Dicka me thot
se ti mua nuk me do
naten shume vone
ikja jote me trishton

Ikja jote shume po me mundon
te vetmuar ti pse me le
Kjo qe ndjej tani shume po me flet
e etmuar prap do te mbes

Ike eja
Ike eja ti te une
Ike ku je,ku je
te te gjej une

Dicka me thot
se ti mua do tme kerkosh
naten shume vone
fati yt prap do te ndryshon

Dicka me thot
se ti mua do tme kerkosh
naten shume vone
fati yt prap do te ndryshon

E din mire pa ty
nuk mund te jetoj
ste besohet por beso
Kjo qe ndjej tani
shume po me flet
e vetmuar prap do te mbes

Ike eja
Ike eja ti te une
Ike ku je,ku je
te te gjej une

Rijet Pirani - Ike

Ike... e me tu u shuajt endrra..
ike... me ty mbaroi kenga qe kendova dhe sot..
po perendon..
fike... driten qe me mbante ndezur..
braktise.. zemren qe pas te ndjeku e qe per ty kaloi rrufe,
u plas por rezistoi..
qielli prap u hap e tha.. "nje fjal" dhe zemra aty ndaloi..!!

Ne enderr te shikoj..
me shpirt te adhuroj..
edhe jeten do e jepja..vetem me ty ta ndaj..

nuk guxoj te t'shoh ne sy..
te flas per ne te dy...
sepse kengen..nuk dua ta ndal..

Ike..le te ngjallen para meje
kujtime..dielli token me se prekte dhe me vehte rrembeu
dhe kengen tone..

fike.. driten qe me mbante ndezur..
......lyrics.al © 2007 - 2018