A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Daim Lala

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  127
  • Origin:
  •  
  • Age:
  • 31
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Daim Lala is a popular singer of Ethno & Tallava music. Eshtë këngëtar shumë i njohur, njihet për zërin më freskues nga tjerët, këngët që i këndon dhe i interpreton ai gjithmonë pëlqehen nga publiku. Është fjala për këngëtarin e njohur tashmë Daim Lala që kur ishte i vogël rrugën e muzikës e ka ndjekur prej atëherë kur filloi të shkruante tekste dhe kur u rrit filloi të këndojë dhe u bë njëri ndër këngëtarët më të dëgjuar si nëpër dasma dhe në ahengje të ndryshme. Është nga Kosova ose më saktë nga Gja...

>> Full biography >>


Buqe Rama (Buqja)

(His wife)

Soni Lala

(His son)

Add Official

Social Accounts

Boll Ma (2017)

Çika Çika (2016)

Këngë Dasmash (2015)

Hajde Loçke (2014)

Oj Prishtinalike (Dridhe Belin) (2013)

One Milion (2012)

Jam Sheik (2011)

Një Kujtim Zemrën Ma Kalli

Llokum Me Arra


» Add A Song »

Xhelozoj
Çika Çika
Veç Në Fotografi
O Lale Lale
Jam Merzit
Dashnin Na Ndan
Boll Ma
Fundi Im
Ani Ani
Lamtumir


Related Artists:

Lind Prizreni

ZeeroMan

Rrufeja

Drilon Berisha

Dr.Nushi

Armend Shabani

Don Arbas

Papushi

Anonimos

Merytoni


Tags: Daim Lala, Damil Lala

Daim Lala in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018