A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Daim Lala

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  136
  • Origin:
  •  
  • Age:
  • 31
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Daim Lala is a popular singer of Ethno & Tallava music. Eshtë këngëtar shumë i njohur, njihet për zërin më freskues nga tjerët, këngët që i këndon dhe i interpreton ai gjithmonë pëlqehen nga publiku. Është fjala për këngëtarin e njohur tashmë Daim Lala që kur ishte i vogël rrugën e muzikës e ka ndjekur prej atëherë kur filloi të shkruante tekste dhe kur u rrit filloi të këndojë dhe u bë njëri ndër këngëtarët më të dëgjuar si nëpër dasma dhe në ahengje të ndryshme. Është nga Kosova ose më saktë nga Gja...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Buqe Rama (Buqja)

(His wife)

Soni Lala

(His son)

Add Official

Social Accounts

Boll Ma (2017)

Çika Çika (2016)

Këngë Dasmash (2015)

Hajde Loçke (2014)

Oj Prishtinalike (Dridhe Belin) (2013)

One Milion (2012)

Jam Sheik (2011)

Llokum Me Arra

Një Kujtim Zemrën Ma Kalli


» Add A Song »

Çika Çika
Prinderit Na Ndan
A M'don
Xhelozoj
A T'ka Marre Malli
O Lale Lale
Dridhe Belin
Fundi Im
T'kam Rrejt
Hajde Ta Bojna Namin


Related Artists:

Lind Prizreni

Valon Rama

Merytoni

Papushi

Anonimos

Driton Sopa

Mark Gojani

Endrit Duraku

Rrufeja

Don Arbas


Tags: Daim Lala, Damil Lala

Daim Lala in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018