A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Devis Xherahu

Choose star rating

Rating:  3.9 / Votes cast:  38
  • Origin:
  • Korçë 
  • Age:
  • 44
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Devis Xherahu is a popular singer and songwriter of Pop music. Djaloshi korçar e kishte prekur skenën qysh si fëmijë në skenat e shkollës dhe festivalet e fëmijëve në qytetin e Korçës. Asnjëherë nuk i kanë munguar duartrokitjet në paraqitjet e tij. Shquhet për zërin dhe këndimin e këndshëm të seranatave, njëkosisht dhe këngëve angleze. Të bësh karrier në vend të huaj është vështirësi e madhe. Por puna dhe dashuria për këngën e kanë sjell deri në kulmin e suksesit edhe këngëtarin Devis Xherahu. Djaloshi korça...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Ne Erresiren E Nates


» Add A Song »

Zarar...
A Me Do... Un'te Dua Shum
Embel Ti Me Pe
Nuk E Meriton
Me Pelqen Ajo
Paska Qene E Shkruar
Nuk E Kuptoj
Per Ty Mbarova
Ma Ka Fajin Zemra
Lemza

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Translations (1)


Related Artists:

Gjergj Hila

Alfred Meço

Andi Shkoza

Evans Rama

Dritan Jashari

Artan Kola

Altin Basho

Përparim Brati

Shkelzen Shpenadija

Asan Memishi


Tags: Devis Xherahu

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018