A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dj Blunt

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  64
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Dj Blunt is a popular singer and songwriter of Hip-Hop music. Edon Dedi, apo siç e njohin të gjithë si Dj Blunt, dallohet në skenë me muzikën rep, hip-hop. Ky reper gjatë karrierës së tij ka bashkëpunuar me shumë rep-grupe të vendit dhe të gjitha këngët kanë shënuar suksese. Si të gjithë reperët, ashtu edhe Dj. Blunt në këngët e tij ka fjalë banale, për të cilat thotë se janë normale, meqë muzika rep kudo këndohet edhe me fjalë banale. “Reperat në përgjithësi përdorin fjalë banale kudo në botë jo vetëm tek ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

NR

(Former member)

Twitter

Account

SnapChat

Account

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Blunt For President (2013)

Classic G (2011)

Dj Blunt (2008)

The Big Picture (2005)


» Add A Song »

Qika Jeme
Tululu
Nese M'don Ti (Remix)
Shota
Edhe Pak
Rrugës
Xhinset
TR PR
Rambo
Sen Tjeter Nuk Vyn


Translations (1)


Related Artists:

Vig Poppa

Memli Krasniqi

Lil' Liri

Real Mc

I.N.S.E.C.T

Niil-B

Bonsaton

Overking

Don Pizhi

Tiki


Tags: Dj Blunt, Dj-Blunt, Djblunt

Dj Blunt in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018