A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dule Malindi

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  27
BIOGRAFIA: Dule Malindi is a popular singer. Një klarinetist shqiptar që luan muzikën popullore popullore tipike të qyteteve jugore të vendit. Ai ka regjistruar një album për etiketën Shqipja Master Studio. Në Nëntor 2013, Dule Malindi merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Laberi Dhe Toskeri", në bashkëpunim me Paro. Më datë 3 Shkurt 2015, Dule Malindi publikon videoklipin "Dashuri Moj Hallemadhe", në bashkëpunim me Paro Ziflaj. Më datë 14 Korrik 2016, Dule Malindi publikon vi...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Hekuri Sound

Lickey

Engji

Bloodychuck

Taulant Ajvazi

Iliri

Goya

Altin Ahmeti

A'n'g

Extral


Tags: Dule Malindi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018