A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eleni Foureira

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  56
  • Origin:
  • Fier 
  • Residence:
  • Greqi 
  • Age:
  • 31
  • Zodiac sign:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Eleni Foureira is a popular singer of Pop music. Ajo sot njihet si një prej artisteve më të suksesshme në Greqi duke numëruar me mijëra fansa, të cilët e ndjekin jo vetëm për muzikë por edhe për stilin e saj teper ekstravagant. Shqiptarja Eleni Foureira ka folur dje ekskluzivisht për revistën e njohur ndërkombëtare “People” ku mes tjerash ajo tregon edhe për lidhjen e saj me Shqipërinë. “Që kur jam larguar nga Shqipëria, në moshën një vjeçare nuk jam kthyer më”, është shprehur artistja, emri i ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Eurovision

(Contestant)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Twitter

Account

Add Official

Social Accounts

Vasilissa (2017)

Anemos Agapis (2014)

Ti Poniro Mou Zitas (2012)

Eleni Foureira (2010)


» Add A Song »

Mono Gia Sena
Το Κάτι Που Έχεις
Anemos Agapis
Ti Koitas
Ase Me
Fuego
2018 S' Agapo
Vasilissa
Sto Theo Me Paei
To 'xw


Related Artists:

Alketa Vejsiu

Ledi Vokshi

Jonida Maliqi

Lola Pink

Kamela Islamaj

Ertila Koka

Emmy

Lili Gjidodaj

Erga Halilaj

Laura Nezha


Tags: Eleni Foureira, Entela Fureraj

Eleni Foureira in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018