A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eli Fara

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  324
  • Origin:
  • Korçë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 51
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Eli Fara is a very famous singer of Pop, Southern Albania Traditional & Korça's Traditional music. Ajo e kendon kengen popullore me shume korrektesi dhe embelsi, gje e cila e ben ate te jete nje kengetare e madhe. Pasi eshte nga Korça, ajo kendon kengen korçare me shume krenari. Kendon qe nga vitet '80 nga ku ka realizuarshume albume dhe shume kenge. Ka nje vajze te cilen e quajne Marina, me te cilen Eli jeton here ne Amerike e here ne Tirane. Per Elin, Marina eshte si nje shoqe, ishte shume e re kur e ka lindur. Eshte miqesore me shume kenget...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts

Te Dua Per Vete (2009)

Hitet Popullore (2005)

Best Serenate (2005)

Me Thote Zemra (2003)

Pertej (2002)

Po Te Pres (2001)

Nostalgji (1996)

Popullore (1992)


» Add A Song »

Duame
Me Mua Mos...
Nga Dashuria
Denglat
Çupëzë Beqare Moj
Vetem Sonte
Vjeshte
Ne Ke Perendi
Dhe Ne Vdeksha Mos Me Qani
Kur Me Zbret Nga Voskopoja


Translations (2)


Related Artists:

Eranda Libohova

Merita Halili

Parashqevi Simaku

Inva Mula

Anita Bitri

Zaimina Vasjari

Rozana Radi

Fitnete Rexha

Vjollca Haxhiu

Gjira


Tags: Eli Fara, Korca

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018