A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eneda Tarifa

Tags: Eneda Tarifa, Eneida Tarifa, Eneida Tarifaj, Enejda Tarifa

Origin: Tiranë    Residence:        Age: 35   Zodiac sign: Dashi  
Eneda Tarifa is a popular singer in pop music. Eshte nje kengetare shum e mire e muzikes shqiptare,Ajo ka pas suksese te jashtezakonshme ne jete.Nuk mund te harrohet asnjehere kenga e saj "Ika larg" nje kenge e cila me vokalin e saj shpertheu dhe mallengjeu shume njerez madje ajo cilesohet si nje nga kenget me te bukura te saj.Ka marre pjese ne shume festivale.Nje nder to eshte ai ne vitin 2006 ne "Kënga Magjike".Ne kete festival ajo u paraqit me kengen "Rreth zjarrit tënd" ku pati mjaft suks...

>> Full biography >>


  • Find Eneda Tarifa on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  82

» Add A Song »


Nuk Mund Te Marresh
Fairytale

Translations (6)

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2017