A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Enkelejda Arifi

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  63
  • Origin:
  • Durrës 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 44
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Enkelejda Arifi is a popular singer of Modern Traditional & Southern Albania Traditional music. Enkelejda Alushi-Arifi eshte nje kengetare e cila kryesisht kendon kengen çame. Ne skene eshte paraqitur si nxenese, dhe nga ato vite ajo ka nje sirtar te plote muzikor. Si perkrahes dhe bashkepuntor i saj eshte djali i xhaxhat te saj, Hysni Alushi, dhe ky nje kengetar shume i dashur dhe popullor. Ajo eshte e martuar ne Gjilan, ku merr pjese ne Ansamblin e Gjilanit. Ka marre shume çmime e mirenjohje per kengen e saj. Enkelejda thote se: "Plage ne...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Hysni Alushi

(Her uncle)

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

Nën Një Flamur Të Pandarë
Se Ti Je Dashni
Toka Amë
Lule Moj
Dashurisë Sime
Tradita Shqiptare
Dhender Behesh Sot
Sonet Per Vete
Pleqte Sevdalinj
Bajagi


Related Artists:

Lori

Lora Braha

Diellza Kolgeci

Eliza Hoxha

Shqiponja Muhaxheri

Emine Toska

Miranda Hashani

Linda Morina

Mimoza Mustafa

Ermonela Jaho


Tags: Enkelejda Alushi, Enkelejda Arifi, Enkeleda Alushi, Enkeleda Arifi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018