A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Feride Kurti

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  20
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Feride Kurti is a popular singer. Ajo erdhi në tribunën e këngës, kur për këngën kishim shumë uri. Ishte vajza e parë matjane, që merrte atë guxim. Kishte ambicien, që në tempullin e këngës të barazohej me burrat, për të dëshmuar bukurinë dhe fuqinë e zërit të femrës, që njëherësh përfaqëson nënën, motrën, gruan, shqiptaren. Shpërtheu shpirti i saj, zëri që gjer atëherë na kishte munguar. Paralajmëronte ai zë mbërritjen e këngëtares që do ta bënte më të njohur Matin në gjithë Shq...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Persa

Elda Berisha

Violeta Simoni

Alketa Kondi

Meliha Doda

Valbona Zhuleku

Habibe Ostreni (Bibe)

Nina Beqiri

Savjana Vjerdha

Enkelejda Qesku


Tags: Feride Kurti

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018