A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Feride Kurti

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  21
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Feride Kurti is a popular singer. Ajo erdhi në tribunën e këngës, kur për këngën kishim shumë uri. Ishte vajza e parë matjane, që merrte atë guxim. Kishte ambicien, që në tempullin e këngës të barazohej me burrat, për të dëshmuar bukurinë dhe fuqinë e zërit të femrës, që njëherësh përfaqëson nënën, motrën, gruan, shqiptaren. Shpërtheu shpirti i saj, zëri që gjer atëherë na kishte munguar. Paralajmëronte ai zë mbërritjen e këngëtares që do ta bënte më të njohur Matin në gjithë Shq...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Habibe Ostreni (Bibe)

Enkelejda Qesku

Violeta Simoni

Valbona Zhuleku

Irva Stefa

Erisa Ahmetaj

Alketa Kondi

Mimoza Gjoni

Majlinda Dada

Juli Ndoci


Tags: Feride Kurti

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018