A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
News

Flaka Krelani Nuk Dëshiron Të Largohet Nga “Dancing 4”


Choose star rating
  Rating:  5 / Votes cast:  1

[18-12-2013]
Java e shtatë e spektaklit “Dancing With the Stars” ka qenë një sfidë për konkurrentët që tashmë po garojnë për çmimin e madh.

Mbrëmja e së hënës ka qenë emocionuese jo vetëm për rikthimin e këngëve “hit” të viteve ’80, por edhe se në fund të këtij spektakli në “Danc Off” janë vënë përball njëri-tjetrit dy personazhe mjaftë karizmatik të këtij edicioni, Flaka Krelani dhe aktorit Albano Bogdos, një sfidë që çoi në eleminimin e këtij të fundit.

Në këtë sfidë edhe kryetari i jurisë Shaqiri kërkoi që të dy personazhet vip të “Dance Off-it” të qëndronin në garë pavarësisht pikëve të marra, produksioni nuk fali.

Këtë mbrëmje, pas eleminimit të aktori Bogdo, produksioni zbuloi se për 5 vipat e eleminuar ka endë shpresë.

Një votim u çel për ta në fund të spektaklit, i cili do të jetë i hapur përgjatë gjithë javës, duke berë që në mbrëmjen e radhës, dy më të votuarit t’i rikthehen garës së “Dancing 4”.Pjesëmarrja në spektaklin “Dancing With The Stars” bëri që Flaka Krelani të jetë më afër se kurrë më parë me publikun shqiptar. Ajo i ka befasuar të gjithë me performancat e saj në skenë. Këngëtarja e talentuar nga Kosova kërcen aq mirë saqë shpesh na bën të harrojmë që baleti nuk është fusha e saj.

E vetëdijshme për këtë aftësi të pazbuluar deri më tani, Flaka u bë pjesë e garës së kërcimit duke triumfuar nga nata në natë. Por, a do t'i mjaftojë kjo që këngëtarja të marrë kupën e fitores. Në këtë pikë Flaka është dyshuese, pasi votat nga publiku nuk janë ende të mjaftueshme. Sido që të shkojë, tani e tutje nuk do të dëgjojmë më vetëm zërin e saj mahnitës, por do të shohim edhe performanca të shkëlqyera kërcimi, cilado qoftë skena ku Flaka do të shkelë.

Në pyetjen e Balkanweb, se a e merr malli për Kosovën, Flaka u përgjigj se e merr shumë malli, sidomos për familjen, kurse sa i përket Tiranës thotë se në kryeqytetin e Shqiprisë ka shumë miq, por më e rëndësishme është që këtu ka edhe një "familje të dytë", që janë dy kushërinjtë e saj. Shumicën e kohës tash e dy muaj të qëndrimit të saj e kalon me ta. “Jam shumë e lumtur që në familjen e babait tim ka pasur dhe ka njerëz kaq engjëllor. I falënderoj që ekzistojnë”, tha Flaka.
 (shqiptarja/Balkanweb)


Me shume artikuj nga Flaka Krelani

Flaka Krelani
Flaka KrelaniKalendari
10/02/2016
Happy Birthday Happy Birthday:
Nora Muqaj
Nora Muqaj
30 vjeç
Paro
Paro
66 vjeç
Rilinda Velaj
Rilinda Velaj
25 vjeç
Pleurat Lajqi
Pleurat Lajqi
32 vjeç
Don Omar
Don Omar
38 vjeç
Zana Kuçi
Zana Kuçi

Lorena Rojas
Lorena Rojas
45 vjeç
Demir Krasniqi
Demir Krasniqi
66 vjeç
R.I.P.     Rest In Peace:
Azem Shkreli
Azem Shkreli
(1938-1997)

This Week's Poll
   7-13 Shkurt 2016

Reperi Më I Kërkuar Shqiptar

  Noizy

  2 Ton

  Ledri Vula

  Gold Ag

  Unikkatil

  Mc Kresha

Vote