A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
News

Flaka Krelani Nuk Dëshiron Të Largohet Nga “Dancing 4”


Choose star rating
  Rating:  5 / Votes cast:  1

[18-12-2013]
Java e shtatë e spektaklit “Dancing With the Stars” ka qenë një sfidë për konkurrentët që tashmë po garojnë për çmimin e madh.

Mbrëmja e së hënës ka qenë emocionuese jo vetëm për rikthimin e këngëve “hit” të viteve ’80, por edhe se në fund të këtij spektakli në “Danc Off” janë vënë përball njëri-tjetrit dy personazhe mjaftë karizmatik të këtij edicioni, Flaka Krelani dhe aktorit Albano Bogdos, një sfidë që çoi në eleminimin e këtij të fundit.

Në këtë sfidë edhe kryetari i jurisë Shaqiri kërkoi që të dy personazhet vip të “Dance Off-it” të qëndronin në garë pavarësisht pikëve të marra, produksioni nuk fali.

Këtë mbrëmje, pas eleminimit të aktori Bogdo, produksioni zbuloi se për 5 vipat e eleminuar ka endë shpresë.

Një votim u çel për ta në fund të spektaklit, i cili do të jetë i hapur përgjatë gjithë javës, duke berë që në mbrëmjen e radhës, dy më të votuarit t’i rikthehen garës së “Dancing 4”.Pjesëmarrja në spektaklin “Dancing With The Stars” bëri që Flaka Krelani të jetë më afër se kurrë më parë me publikun shqiptar. Ajo i ka befasuar të gjithë me performancat e saj në skenë. Këngëtarja e talentuar nga Kosova kërcen aq mirë saqë shpesh na bën të harrojmë që baleti nuk është fusha e saj.

E vetëdijshme për këtë aftësi të pazbuluar deri më tani, Flaka u bë pjesë e garës së kërcimit duke triumfuar nga nata në natë. Por, a do t'i mjaftojë kjo që këngëtarja të marrë kupën e fitores. Në këtë pikë Flaka është dyshuese, pasi votat nga publiku nuk janë ende të mjaftueshme. Sido që të shkojë, tani e tutje nuk do të dëgjojmë më vetëm zërin e saj mahnitës, por do të shohim edhe performanca të shkëlqyera kërcimi, cilado qoftë skena ku Flaka do të shkelë.

Në pyetjen e Balkanweb, se a e merr malli për Kosovën, Flaka u përgjigj se e merr shumë malli, sidomos për familjen, kurse sa i përket Tiranës thotë se në kryeqytetin e Shqiprisë ka shumë miq, por më e rëndësishme është që këtu ka edhe një "familje të dytë", që janë dy kushërinjtë e saj. Shumicën e kohës tash e dy muaj të qëndrimit të saj e kalon me ta. “Jam shumë e lumtur që në familjen e babait tim ka pasur dhe ka njerëz kaq engjëllor. I falënderoj që ekzistojnë”, tha Flaka.
 (shqiptarja/Balkanweb)
Kalendari
29/08/2016
R.I.P.     Rest In Peace:
Michael Jackson
Michael Jackson
(1958-2009)

This Week's Poll
   28 Gusht - 3 Shtator 2016

Kënga Më E Mirë Korrik 2015

  Mozzik Ft. Kida - Premtimet

  Era Istrefi Ft. Ledri Vula - Shumë Pis

  2 Ton - Ani Nasht

  Noizy - Bojm Pak Muhabet

  Gjiko - Si Me Def

  Enca - Soul Killa

Vote