A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Flori Mumajesi

Tags: Flori Mumajesi, Flori, Florjan Mumajesi, Florian Mumajesi, Flor Mumajesi

Origin: Tiranë    Residence:        Age: 35   Zodiac sign: ♌ Luani  
Flori Mumajesi is a very famous singer and songwriter of Pop music. Flori siç është I njohur për publikun, emri i plotë i të cilit është Florian Mumajesi ka lindur në Tiranë dhe njihet si njëri ndër kompozitorët dhe këngëtarët më të kërkuar shqiptarë. E nisi shumë mirë karrierën e tij si këngëtar duke mos anashkaluar pothuajse asnjë festival të mundshëm në Shqipëri apo Kosovë. Flori Mumajesi njihet si njeri prej kompozitoreve dhe kengetareve me te mire shqiptare. Veprat e tij kane zgjuar interesim te madh tek pu...

>> Full biography >>


  • Find Flori Mumajesi on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  486

Detaj (2011)


» Add A Song »


Shanghai
Ku Isha Une?
Karma
Nallane 3
Pa Jete
Nallane 2
Ne Shpirt
Nallane
Beautiful
Gjithmone

Translations (43)


Flori Mumajesi in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018