A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  134
  • Origin:
  • Korçe 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 46
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Gena is a very famous singer of Southern Albania Traditional & Citizens' Traditional music. Njëri nga këngëtarët që i këndon me shumë ndjejnë baladat, por që këngët e tij i duan të gjithë pa dallim moshe. Hyri furishëm në skenën muzikore shqipe dhe menjëherë ka arritur që t’i rrëmbejë zemrat e shumë fansave. Është ky këngëtari Gena, i cili që nga debutimi i parë në skenë ka ardhur gjithmonë me projekte të reja të cilat kanë arritur që të jenë ndër këngët më të dëgjuara në skenën muzikore shqipe. Por, ai nuk mendon që të ndalojë. Në v...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Facebook

Profile

Instagram

Account

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts

Pa Adrese (2016)

Live (2015)

Merri Te Gjitha (2015)

Se Të Dashuroj (2014)

Serenate (2012)

Raki E Lot (2012)

Cdo Njeri Ka Nje Te Fshehte (2012)

Te Dashuroj Si I Cmendur (2011)

Gena (2011)

Ne Prehrin E Nenes (2009)


» Add A Song »

Ma Dhe Dashnin
Nje Nate Nena
Me Foli
Jo Pa Ty
Jo Vetem Fjale
Eja Ne Preher
Te Kam Dashuri
Pike Ne Oqean
Aman
Nuk Kam Faj


Translations (9)


Related Artists:

Redon Makashi

Bojken Lako

Sinan Hoxha

Olen Cesari

Sefe Duraj

Labinot Tahiri (Labi)

Hekuran Krasniqi

Kastro Zizo

Action Bronson

Sabiani


Tags: Gena, Gena Lito

Gena in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018