A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gena

Tags: Gena, Gena Lito

Origin: Korçe    Residence:        Age: 46   Zodiac sign: ♏ Akrepi  
Gena is a very famous singer of Southern Albania Traditional, Citizens' Traditional music. Njëri nga këngëtarët që i këndon me shumë ndjejnë baladat, por që këngët e tij i duan të gjithë pa dallim moshe. Hyri furishëm në skenën muzikore shqipe dhe menjëherë ka arritur që t’i rrëmbejë zemrat e shumë fansave. Është ky këngëtari Gena, i cili që nga debutimi i parë në skenë ka ardhur gjithmonë me projekte të reja të cilat kanë arritur që të jenë ndër këngët më të dëgjuara në skenën muzikore shqipe. Por, ai nuk mendon që të ndalojë. Në v...

>> Full biography >>


  • Find Gena on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  127

Pa Adrese (2016)

Merri Te Gjitha (2015)

Live (2015)

Se Të Dashuroj (2014)

Raki E Lot (2012)

Cdo Njeri Ka Nje Te Fshehte (2012)

Serenate (2012)

Gena (2011)

Te Dashuroj Si I Cmendur (2011)

Ne Prehrin E Nenes (2009)


» Add A Song »


Ma Dhe Dashnin
Nje Nate Nena
I Kerkova Syte E Tu
Ti Je ëndrra Ime
Pike Ne Oqean
Sa Vuaj Për Ty
Eja Ne Preher
Te Kam Dashuri
Me Foli
Jo Pa Ty

Translations (9)


Gena in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018