A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Genc Prelvukaj (Gentz)

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  117
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 36
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Genc Prelvukaj (Gentz) is a very famous singer, songwriter and producer of Hip-Hop music. Genc Prelvukaj me origjine shqiptare nga Mali i Zi, mbaroi shkollen fillore dhe te mesme ne Prishtine. Ka mbaruar studimet ne Fakultetin Filologjik ne degen e gjuhes shqipe dhe po ashtu ai ka mbaruar edhe studimet ne Kolegjin unverstar Fama, ne degen Shkenca Politike dhe ka vijuar trajnime per specializime te metejshme. Përveç angazhimit të tij të sotëm si këshilltar politik, në mënyre aktive ka qenë pjesë e industrisë së muzikës duke specifikuar...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Etnon

(Current member)

Black Fish Entertainment

(Current leader)

Instagram

Account

Twitter

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

Anderr
A T'merr Malli
Dimer
Vetem Ti Je
365 Pa Ty
Hello
Jena Nda
Dossier K.
Ata Kane Nevoje
Per Pike T'qejfit


Translations (1)


Related Artists:

Lyrical Son

BimBimma

Skivi

Mc Kresha

Getoar Selimi

2po2

Action Bronson

D.U.D.A.

Unikkatil

Dr. Flori


Tags: Genc Prelvukaj, Genc Prelvukaj, Genc Prevlukaj, Gentz, Etno Engjujt, Etnon

Genc Prelvukaj (Gentz) in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies. Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018