A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gezim Cela

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  4
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Gezim Cela is a popular singer of Easy Listening music. Në Dhjetor 1984, Gezim Cela & Nertila Koka marrin pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën "Cel Si Gonxhe Dashuria". Në Dhjetor 1987, Gezim Cela merr pjesë në Festivali i 26-të në RTSH me këngën "Një çast Në Kujtesën Tënde". Në Dhjetor 1988, Gezim Cela & Mimoza Dhamo marrin pjesë në Festivali i 27-të në RTSH me këngën "Mes Dashurive". Në Dhjetor 1988, Anita Bitri & Gezim Çela marrin pjesë në Festivali i 27-të në RTSH me këngën "Buzëq...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

David Tukiçi

Qemal Kertusha

Sherif Merdani

Tonin Tershana

Leonard Bombaj

Bashkim Alibali

Kozma Dushi

Kujtim Prodani

Françesk Radi

Dashnor Diko


Tags: Gezim Cela, Gzim Cela

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018