A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Getinjo

Tags: Getinjo, Ghetto, Young Ghetto, Gheto, Geto, Yang Ghetto, Getoar Aliu

Origin: Ferizaj      Age: 27   Zodiac sign: ♊ Binjaket  
Getinjo is a very famous singer and songwriter of Hip-Hop music. Getoar Aliu (GHETTO / Getinjo) lindi në Kosovë, por në vitin 1993, familja e tij emigroi në Gjermani. Atje u rrit në një frymë evropiane dhe përjetoi një jetë ndryshe prej të tjerëve. I dashuruar me muzikën, në vitin 2002 publikoi shkrime dhe poezi të ndryshme në festivale shkollore. Getinjo dhe i vëllai ishin problematikë por me kohën edhe u përmisuan ata nga problemet pranojnë se edhe kanë përdorur lëndë naarkotike. Por kjo gjë ishte kohë më pa...

>> Full biography >>


  • Find Getinjo on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  778

Best Of (2017)

Young Ghetto (2012)

Young Ghetto Mixtape (2011)


» Add A Song »


Kaos
Goodbye My Love
No
Goca Ime
Afer Teje
Chillin
My Love
Chill In Studio
What's Up
Ajo

Translations (5)


Getinjo in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018