A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Getinjo

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  820
  • Origin:
  • Ferizaj 
  • Age:
  • 27
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Getinjo is a very famous singer and songwriter of Hip-Hop music. Getoar Aliu (GHETTO / Getinjo) lindi në Kosovë, por në vitin 1993, familja e tij emigroi në Gjermani. Atje u rrit në një frymë evropiane dhe përjetoi një jetë ndryshe prej të tjerëve. I dashuruar me muzikën, në vitin 2002 publikoi shkrime dhe poezi të ndryshme në festivale shkollore. Getinjo dhe i vëllai ishin problematikë por me kohën edhe u përmisuan ata nga problemet pranojnë se edhe kanë përdorur lëndë naarkotike. Por kjo gjë ishte kohë më pa...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Mozzik

(His brother)

On Records

(Former label)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Facebook

Profile

SnapChat

Account

Add Official

Social Accounts

Best Of (2017)

Young Ghetto (2012)

Young Ghetto Mixtape (2011)


» Add A Song »

Mucho Dinero
Ajo
No
Kaos
Afer Teje
Pse U Bona Reper
Mos Ta Nin
Chill In Studio
My Love
Chillin


Translations (5)


Related Artists:

Cozman

Gold AG

Lyric Master

Elinel

Majk

Ledri Vula

Capital T

2Ton

Big Basta

Kid Gashi (G4shi)


Tags: Getinjo, Ghetto, Young Ghetto, Gheto, Geto, Yang Ghetto, Getoar Aliu

Getinjo in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018