Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gold AG

Tags: Gold Ag, Gold-Ag, Goldag, Golld Ag, Gol Ag, Goldi Ag, Goold Ag, Night Rappers

Origin: Prishtinë    Residence:        Age: 31   Zodiac sign: Luani  
Gold AG is a very famous singer and songwriter in hip-hop music. Arian Agushi (Gold AG) ka kaluar 10 vjet të fëmijërisë në Preshevë, pra në vendlindjen e babait, gjyshit, stërgjyshit e tij. Ka jetuar dhe është rritur si çdo fëmijë tjetër shqiptar i asaj ane. Babai i tij vdiq kur i kishte 6 vjet dhe që atëherë e deri tash jeton me nënën e tij, të cilën e ka gjënë më të shtrenjtë në botë. Arian Agushi i njohur si Gold AG karierën e tij e filloi si 13 vjeqar, ai shkollën fillore e ka filluar në Preshevë, ndërsa n...

>> Full biography >>


  • Find Gold AG on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  3994

Në Dukagjin (2017)

.png" content="5" width="160" height="31">

Armikut Si Përulet (2015)

.png" content="4.9" width="160" height="31">

Nguce Ananin (2014)

.png" content="5" width="160" height="31">

Goldi Ta Kall (2013)

.png" content="4.7" width="160" height="31">

Urime Shqiperi (2012)

.png" content="4.9" width="160" height="31">

Bonu Vetvetja (2012)

.png" content="4.9" width="160" height="31">

The Goldfather (2011)

.png" content="4.8" width="160" height="31">

Realiteti (2011)

.png" content="4.9" width="160" height="31">

Aga In Da Hause (2010)

.png" content="4.9" width="160" height="31">

Amaneti (2009)

.png" content="4.9" width="160" height="31">


» Add A Song »


Vëlla E Motër
Lidhjet Farefisnore
Mas Miri
Shqiptar
Dashnia E Nanes
Komandant
Llokum
Shqiptar Stambolli
Shqiptar 2
Lamtumire

Translations (2)


Gold AG in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2017