lyrics.al
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
IlahiILAHIMUSIC

:: This Week's Most Wanted Artists

 • 1. Adem Ramadani

  Adem Ramadani -- një ish këngëtar mjaft i njohur nga shkupi i cili me disa prej albumeve te tija para disa vitesh ka korrur suksese te mëdha deri atë ditë kur ai vendosi te perqafoj fort Islamin dhe ne atë menyr te distancohet nga muzika duke filluar te kendoj Ilahi me përmbajtje Islame ne gjuhën Shqipe. Ademi esht nga SHKUPI dhe po ashtu jeton...
  Read more

  Adem Ramadani
 • 2. Ilahi Te Ndryshme

  No biography found for Ilahi Te Ndryshme
  We greatly appreciate your efforts.

  Ilahi Te Ndryshme
 • 3. Nusret Kurtishi

  No biography found for Nusret Kurtishi
  We greatly appreciate your efforts.

  Nusret Kurtishi
 • 4. Ferki Shala

  Ish solisti kryesor i grupit të famshëm mitrovicas TNT ka kohë që nuk këndon më muzikë rok. Ishte në kulmin e karrierës së tij prej këngëtari të suksesshëm kur vendosi papritmas ta braktiste muzikën përgjithmonë. Kishte bërë nam të madh me këngët e tij të njohura në Kosovë dhe kudo tjetër. Muzika e tij popullore dhe zbavitëse dëgjohej nga mija simp...
  Read more

  Ferki Shala
 • 5. Mevlan Kurtishi

  U rrit në frymën islame bashkë me familjen në vendlindjen e tij. Si fëmijë ishte i pasionuar pas artit dhe krijimtarisë letrare, i cili këndonte dhe shkruante tekste. Kurioziteti dhe dashuria për muziken e shtyri të mësoi si të luante në disa intrumente muzikore qysh në fëmijëri. Rreth këndit fetar të tij u përkujdes i ati Sejdi Kurtishi, i cili ës...
  Read more

  Mevlan Kurtishi
 • 6. Erduan Hiseni

  No biography found for Erduan Hiseni
  We greatly appreciate your efforts.

  Erduan Hiseni
 • 7. Memi

  Ne vendlindje kreu shkollen fillore. Per arsye ekonomike nuk pati mundesi te vazhdoje me lart. Me muzike filloi te meret qysh ne moshen 13 vjecare me djalin e tezes se tij Arsim Bucin. Jeton ne lagje Gazi Bab te shkupit. Eshte i martuar dhe ka 1 femije. Merret me muzike neper darsma dhe koncerte ne Maqedoni dhe diaspore....
  Read more

  Memi
 • 8. Nisret Krasniqi

  Nisret Krasniqi lindi në vitin ne Kosove, por jeton në qytetin e Bernit ne Zvicer. I njohur si ilahist që këndon pa instrumente muzikore (ilahi). Ai në vitin 2014 filloj të këndoje. Ilahia e par që këndoi "për Allah" 09.08.2014 ishte me instrumente muzikore dhe filloj me ilahin e dyt "pasanik e fukara" 01.01.2015 , vendosi që ti vazhdoj ilahit...
  Read more

  Nisret Krasniqi
 • 9. Amar Ismaili

  No biography found for Amar Ismaili
  We greatly appreciate your efforts.

  Amar Ismaili
 • 10. Riad Sulimani

  No biography found for Riad Sulimani
  We greatly appreciate your efforts.

  Riad Sulimani

:: TOP Ilahi 45

» Full charts »

:: New Ilahi Videos

» Full charts »

:: More Similar Artists

Loading...


Kalendari
21/02/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Adalena Seferi
Adalena Seferi
25 vjeç
Tiziano Ferro
Tiziano Ferro
37 vjeç
Argjent Marku
Argjent Marku
44 vjeç
Gjon Gjevelekaj
Gjon Gjevelekaj
66 vjeç
R.I.P.     Rest In Peace:
Isuf Luzaj
Isuf Luzaj
(1913-2000)

This Week's Poll
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Gipsy Lover

  Anytime Anywhere

  Çfarë Ti Bëj

Vote