A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  2
  • Origin:
  • Belsh 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 23
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Ildi is a singer. Gjithcka nisi komplet si nje loje. Fillimisht ishte 1 nder krijuesit e labelit 'Get-Up'. Pas 3 vitesh filloi te organizonte muziken i vetem, pasi besimi ne vetvete e beri te kuptonte qe ai mund tja dilte. Kenga e pare eshte regjistruar ne 13 mars te 2007 ne nje studio prane qytezes ku eshte lindur. Me pas vijuan bashkepunime te ndryshme me talente te reja ne qytetin e Elbasanit, ku mund te permendim "Perjetsia", "Me Fal Ti", "Bye Bye", "Wanna Wan...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Leddie Malik

Noldi

Mc Man

Gzai

Lenny

Emiljano Lekaj

Pandeli Frroku

Genci Nelku

Kg Man

Return Aga's


Tags: Ildi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018