A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 17 Shkurtin

17 Shkurti

Kjo dite madheshtore
eshte deshir shume shekullore
qe kosova te gezoj pavarsin
e shqiptaret te perjetojn kete deshir.

E ne cdo ane te botes shqiptaret
ne kete dite te vecant po festojn
per nje shtet te ri e te pavarur
me gjuhe shqipe e flamur kuq e zi

Si zojqt e malit qe te lir fluturojn
keshtu shqiptaret ne kosov do te jetojn
me kenget e vallet e shqiptaris
do ta festojn pervjetorin e pavarise
.
Kete pavarsi era nuk e pruri
ishte puna e trimria
e toka e lare ma gjak nga deshmoret
qe armikut i than stop,e plumb ne zemer i dhane.

- poem written by Iljaz Jashari


- Submitted by Iljazjashari -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  13

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018