A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Isuf Berisha

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  6
  • Origin:
  • Leshan 
  • Age:
  • 56
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Isuf Berisha is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. Isuf Berisha u lind në fsh.Leshan të Pejës ka te kryer shk. e Mesme Teknike ( Maqinerin)në Pejë dhe është Prind i 8 femive Tre djem e 5 vajza rrijedhe nga nji familje bujare ku folklorin e ka trashegu nga Agja Zymer Berisha dhe Babai Hadar Berisha dhe e kultivon me nji pasion të veqant dhe jeton më te qe 40 vitee me teper.kjo është shkurtimisht biografija e tij ka nji rrespekt të madhë në popull dhe nder shok i sinqert dhe gjithperfshires dhe tra...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Sevdi Malsia

Bashkim Marash Krasniqi

Tafil Mulaj

Agim Elmazi

Rrahman Hasani

Salih Bajrami-Krasniqi

Syrja Etemi

Dervish Shaqa

Rizah Bllaca

Hashim Shala


Tags: Isuf Berisha

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018