A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Juliana Pasha

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  37
  • Origin:
  • Burrel 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 37
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Juliana Pasha is a popular singer of Pop music. Që nga mosha e re 6-vjeçare Juliana ka filluar të mirret me aktivitete muzikore. Vjen nga nga një shkollë gjimnazi, “Qemal Stafa”. Pas gjimnazit ndoqi Akademinë e Arteve, degën Muzikologji. Juliana është e njohur për zërin e saj të fuqishem dhe black. Gjithashtu edhe për paraqitjet e saja të mrekullueshme në skenë, plot sharm dhe energji. Juliana ishte prezente në shumë festivale të muzikës shqiptare ku ka fituar shumë çmime. Në Dhjetor 1998, ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Altin Llakaj

(Her husband)

Eurovision

(Finalist)

Instagram

Account

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

It's All About You
Krishtlindje Te Bardha
Jeto


Related Artists:

Lili Gjidodaj

Rezarta Smaja

Eltina Minarolli

Ingrit Gjoni

Jonida Maliqi

Inis Gjoni

Alketa Vejsiu

Elia Zaharia

Eneda Tarifa

Zhaku


Tags: Juliana Pasha, Juliana Llakaj

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018