A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kënga Magjike

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  348
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Kënga Magjike is a very famous music festival. Kenga Magjike ideuar nga Ardit Gjebrea, lind ne Nentor 1999 si nje Festival alternativ ne muziken e lehte shqiptare. Ne edicionin e pare marrin pjese artistet me te famshem te kenges dhe rikthehen ne skene pas gati 8 - 10 vitesh emra te rendesishem si Luan Zhegu, Tonin Tershana, Ema Qazimi, Mefarete Laze, Liliana Kondakci e deri tek Presidente e Jurise znj. Anida Take e cila prej 10 vitesh nuk kish prekur skenen e kenges. Mirenjohja ndaj artistes...

>> Full biography >>


Facebook

Profile

Official

Webiste

Twitter

Account

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Festivali Në RTSH

Netët E Klipit Shqiptar

Mikrofoni I Artë

Musical-Fest

Shkodra Fest

Kenga Ime

Top Music Awards


Tags: Kënga Magjike, Kenga Magjike, Tv Klan, Ardit Gjebrea, Klani, Klan

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018