A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kid Gashi (G4shi)

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  14
  • Origin:
  • Libi 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 28
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Kid Gashi (G4shi) is a very famous singer and songwriter of Hip-Hop music. Emri i tij i vërtetë është Labinot Gashi, në Amerikë njihet si Larry, kurse emri i tij artistik është G4shi. Ai ka lindur në Libi, por me origjinë është shqiptar nga Kosova, gjë e cila që vërehet nga mbiemri i tij. Ai është shndërruar në një prej reperëve më të njohur në Amerikë. I njohur është edhe në vendin tonë, por vetëm nga njohësit dhe njerëzit e hip-hopit. Ky reper shumë i talentuar po vë në rrezik edhe emrat më të mëdhenj të hip-hopit bot...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

Rose Gold
Used To Be
You Want It
Disrespectful
Bitch Up
What They Know
1134
Day Ones
Run
Avni/Good Life


Related Artists:

Getinjo

Majk

Lyric Master

D.U.D.A.

Stresi

Big Basta

Ledri Vula

2Ton

Gold AG

Skivi


Tags: Kid Gashi, G4shi, Gashi, Larry, Labinot Gashi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018