A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ledina Çelo

Tags: Ledina Çelo, Eurovision, Ledina Qelo, Ledina Celo

Origin: Tiranë    Residence:        Age: 40   Zodiac sign: Ujori  
Ledina Çelo is a very famous singer in pop music. Ledina Çelo është një këngëtare dhe modele shqiptare. Ajo mbaroi liceun artistik "Jordan Misja" për kanto dhe më pas shkollën e lartë. Ka marrë pjesë në disa konkurse dhe sfilata mode, në Shqipëri dhe jashtë shtetit si dhe ka realizuar disa videoklipe. Disa nga sukseset e Ledinës janë: - 1992 "Shtatori" (Konkursi i zërave të rinj, Vendi i dytë) - 1995 "E Doni Dashurinë?" (me Luan Zhegun në RTSH Fest ku zuri vendin e dytë. Kjo është kënga më e...

>> Full biography >>


  • Find Ledina Çelo on social networks:
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2069

Miss Bukuria


» Add A Song »


Fal
Jetoni Jetën
Can You Touch Me Baby
Me Ndez
Dangerous
Vagabond Nga Dashuria
Te Ndjej Te Huaj

Translations (3)

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2017