A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Liliana Kondakçi

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  33
  • Origin:
  •  
  • Age:
  • 66
BIOGRAFIA: Liliana Kondakçi is a very famous singer of Easy Listening music. Perpos festivaleve te Dhjetorit, te cilat do i rendisim me poshte, Liljana me shume sukses paraqitet ne te gjitha aktivitet tjera te organizuara ne shqiperi per afro 30 vite ku mund te permendim disa hite si: "Xhaketa E Kuqe", fituse e çmimit te pare ne Festivalin E Pare Te Ushtarit. Ajo ka kenduar edhe ne anketat muzikore kenge shume te sukseshme si: "Shtegtimi", "Zogu I Vogel", "Ndre Bese Dhe Trimeri". Edhe ne Festivalet E Interpretuesve, Lilia...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

Udhetim Ne Pranvere
Bashke Me Ty Gjithmone Te Rinj
Jam Nga Gjithe Shqipëria


Related Artists:

Anita Take

Mirsa Kerceli

Gjira

Anita Bitri

Marie Kraja

Rona Nishliu

Tefta Tashko Koço

Adelina Emini

Kejsi Tola

Samanta Karavella


Tags: Liliana Kondakçi, Liljana Kondakçi, Liljana Kondakci

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018