A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Liliana Kondakçi

Tags: Liliana Kondakçi, Liljana Kondakçi, Liljana Kondakci

  Age: 65  
Liliana Kondakçi is a very famous singer in easy listening music. Paraqitet per here te pare ne festivalin e 6 te kenges ne tvshm me nje kenge te F. Dedes,dhe prej asaj here Liljana pa nderprer paraqitet ne te gjitha festivalet e kenges deri ne festivali e 28 , ku shenohet edhe pjesmarrja e fundit si konkurente per te vazhduar pastaj vazhdimisht si mysafire ne skenat tona. Sukseset e Liljanes jane te pa numerta ,por do veqojm vetem disa prej tyr. Ne fest e 7 me kengen Partizani i vogel Liljana merre qimimin e...

>> Full biography >>


  • Find Liliana Kondakçi on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  30

» Add A Song »


Jam Nga Gjithe Shqipëria
Bashke Me Ty Gjithmone Te Rinj
Udhetim Ne Pranvere

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2017