A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Lindon Camaj - Rruget E Kurbetit


Not Yet Rated


09/02/2008

2008-02-09T23:55:55

A e dini si a vshtir
Me i than dashnores lamtumir
Me lan nanen te pragu i deres

Me i lan shoket tue kendua
Dhe kapak tue lotua
Nji dit bukur ne fillim t'pranveres

Dhe me shkua ne gurbet
Ku as kush nuk t'din as t'pret
Me kerkua lumturi per veti

Dhe ket kang qe po e kendoj
Dashnores po ja dhuroj
Mua pikllimin te madh sa eshte deti

E larg rruga deri n'gurbet
Dhe ma larg deri n'vend t'vet
Nuk u ktheva njeher si kam shkua

Nana deku tue m'prit
S'kjesh dy lule n'varr m'ja çua
Dashnorja me tjetrin mu martua

Mu ba shpirti sikur shpell
Po me dhem ne zemer thell
Jekjo nat plot kujtime me sjelli

Dhe ket kang qe po e kendoj
Dashnores po ja dhuroj
Mua pikllimin te madh sa eshte deti


Lyrics submited by Malsori
more...
lyrics.al © 2007 - 2018