A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Lindon Camaj - Maturantet


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

27/12/2012

2012-12-27T01:39:41

Kaluan dite e kaluan muaj
Na ndau jeta sot ç'po vuaj
Banka e shkolles dhe oborri
Shume kujtime na i mori

Ref...x2
Maturante e maturanta
Hajde te shkojme dhe njihere ne banka
T'i lexojme prape ato shkrime
Ku na mbeten shume kujtime

Kater vite dite per dite
Ma te bukurat s'iken dite
Kjo e bukur si nuk zgjati
Enderrat tona na i merr fati

Ref...x2
Maturante e maturanta
Hajde te shkojme dhe njihere ne banka
T'i lexojme prape ato shkrime
Ku na mbeten shume kujtime

Mos qaj shoqe mos nam jeten
Bukurine veç ketu e gjetem
S'na ndan fati pergjithmone
Ndoshta prape ne na bashkon

Ref...x4
Maturante e maturanta
Hajde te shkojme dhe njihere ne banka
T'i lexojme prape ato shkrime
Ku na mbeten shume kujtime


Lyrics submited by  teksteshkruesi
more...
lyrics.al © 2007 - 2018