A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Lindon Camaj - Moj Shkodrane


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

14/03/2008

2008-03-14T04:23:02


It's a long time that we try finding the lyrics to "Moj Shkodrane" sung by Lindon Camaj.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Lindon Camaj attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Nesti - Moj Shkodrane

(1)
Moj moj shkodrane, kur te sho
zemren time, pesh ma qon
Moj moj shkodrane, kur te sho
zemren time, pesh ma qon

Edhe gjakun seq ma ndez
kur m'shikon me syt e zez
Edhe edhe gjakun seq ma ndez
kur m'shikon me syt e zez

(2)
Eja eja shpirt o, te kalaja
se me ty m'ka xan belaja
Eja eja shpirt o, te kalaja
se me ty m'ka xan sevdaja

Me shoqeron kujtimi per ty
kjo ka veq nji emer, dashuri
Me shoqeron kujtimi per ty
kjo ka veq nji emer, dashuri

(3)
Sa fort zjarri me pushton
syri yt kur me shikjon
edhe zemra ty te don
shpirti im ty ste harron

Eja shpirt o, sa ma par
te ma shuash kete zjarr
eja eja shpirt o, sa ma par
te ma shuash kete zjarr.

Zef Beka - Moj Shkodrane

moj shkodrane moj shkodrane,
marshalla bukurise tande,
lum kush shifka djem me sy,
paska ken kjo jet per ty,
moj shkodrane moj shkodrane,
marshalla bukurise tande,
lum kush shifka djem me sy,
paska ken kjo jet per ty...
her si zane her si hene,
me ken yll shnrit krejt dynjan,
her po shkon e her po vijen,
mend e kryes po mi merr,
kur po i bijen xhiro pazarit,
po mi bijen vlera dollarit,
per merak Zotit t'ka fal,
a po vjen ti t'kerkoj rradh...(2)
Zoti e vraft kush lun me ty,
hall me ty e hall pa ty,
300 xhese njanin sy,
te dy syt me dek per ty...
her si zane e her si hene,
me ken yll shnrit krejt dynjan,
her po shkon e her po vjen,
mend e kryes po mi merr,
kur po i bijen xhiro pazarit,
po mi bijen vlera dollarit,
per merak Zotit t'ka fal,
po vijen ti t'kerkoj rradh....(2)
her si zane her si hene...(2)
Sa her t'shof moj qik shkodrane,
zemren time ze be hane,
nje e nje ne prehin tand,
sa nje vit me tjeter kend...
her si zane e her si hene,
me ken yll shnrit krejt dynjan,
her po shkon e her po vjen,
mend e kryes po mi merr,
kur po i bijen xhiro pazarit,
po mi bijen vlera dollarit,
per merak Zotit t'ka fal,
po vijen ti t'kerkoj rradh...
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018