A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Liri Rasha

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  89
  • Origin:
  • Zalldardhë (Dibër) 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 61
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Liri Rasha is a popular singer of Folk Traditional music. Liri Rasha - Jushi është një këngëtare e mirënjohur, e lindur në një familje me tradita dhe talent muzikor. Shkollën fillore e ka kryer në fshatin e saj, Lashkizë, ndërsa të mesmen në Peshkopi. Ka mbaruar specializimin për kanto dhe shkollën pedagogjike. Talentin i saj është zbuluar krejt rastësisht, kur ishte vetëm 13 vjeç, të cilën e hetoi mësuesi i saj i matematikës një ditë teksa ajo këndonte në shtëpinë e saj. Për herë të parë ngjitet në ske...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Këngë Popullore Dibrane

Nusja Me Te Bardha


» Add A Song »

Nusja Me Të Bardha
Shtate Liqejt E Lures
Motive Dasme Dibrane
Shëtita Anembanë
Kur Ma Ktheve Shpinen (Kur Dola Tek Dera)
Kenge Per Fehmi Aganin
Amaneti
Dola Jasht Po Binte Shi
Ju Mor Guret E Sokakut
Deshira E Nenes


Related Artists:

Fatmira Breçani

Violeta Zefi

Alida Hisku

Ema Qazimi

Ajsel

Xhane

Fjolla Shala

Hatixhe Dikena

Albana Qato

Irsa Qosja


Tags: Liri Rasha, Lirie Rasha

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018