A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lule Bajra

Tags: Lule Bajra

Origin: Istog   
Lule Bajra is a popular singer. Filloi me këngën folklorike duke pasuar me atë popullore dhe zbavitëse. Këngëtarja Lule Bajra momentalisht është e angazhuar në realizimin e një kënge të re të cilën do ta lansoj shumë shpejt. Kënga e cila ia hapi dyert e suksesit është “Tefik Çanga” e cila këngë u shpërblye para disa vitesh në festivalin “Kosovarja Këndon”, ndërsa kënga e cila është lansuar para disa muajve titullohet “Kisha dashtë” e realizuar nga Ilir Berani dhe Ardian Kast...

>> Full biography >>


  • Find Lule Bajra on social networks:
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  18

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2017