A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lyrical Son

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  979
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 34
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Lyrical Son is a very famous singer and songwriter of Hip-Hop music. Festim Arifi, i njohur më mirë me emrin Lyrical Son, është një reper kosovar shqiptar etnik nga kryeqyteti i Kosves, Prishtina. Ai është një nga më të suksesshmit nga hip hop artistët në Kosovë. Profesori i anglishtes ne shkollen fillore i shkroi ne fletore komentin: “Nice Lyrics, Festim" dhe ketu lindi ideja e emrit "Lyrical Son". Inspirimin per tekste FESTIMI i merr nga jeta e perditshme. Eksperienca e pare ne muzike vjen ne vitin 1993 me keng...

>> Full biography >>


P.I.N.T

(Current label)

Twitter

Account

Facebook

Profile

SoundCloud

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Rapsodët N'rap T'sotit (2016)

Zimasamshevy (2013)

Për Inati T'njoni Tjetrit (2011)

Recept (2008)


» Add A Song »

Hey Hey Hey
I Re Pishmon
Pse T'fola
Hey Girl
A Thu Kush
Mos Shko
Qellimi
Tabullarasa
Me Ta Pyl
Special


Related Artists:

Elinel

Azet

BimBimma

Gent Fatali

Lumi B

Agon Amiga

Skivi

Cyanide

Lannex

Blleki


Tags: Lyrical Son, Lirical Son, Lyricalson, Festimi

Lyrical Son in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018