A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mahmut Ferati

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  276
  • Origin:
  • Odër - Tetovë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 56
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Mahmut Ferati is a very famous singer of Modern Traditional, Rhapsodic Traditional, Folk Traditional, Traditional Wedding, Kosovo's Traditional & Folk Ballads music. Rrjedh prej një familje 7 antarëshe, kan qenë 4 vëllëzër dhe një motër. Huazimet e para muzikore i ka marrë nga vëllau i tij, edhe si i vogël ka dashur të shkoj pas hapave të tij, tash është i ndjerë Murtezan Ferati. Në shkollën fillore, çdoherë mësuesit dhe arsimtarët i kanë dhënë prioritet dhe përparësi në çdo lëmi, sepse ishte zëri ai që i qelte rrugët. Edhe në nota kishte përparësi, i thonin, ah po ti këndon bukur. Në klasën e tretë ka fillu ...

>> Full biography >>


Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Sillet E P'shtillet (2017)

Shamia Boj Pembe (2016)

Parja Shkon Te Parja (2015)

Ah Dashni Cka Me Ke Ba (2014)

Dikur (2014)

Si Je (2013)

Sille Boten Krejte (2012)

Bukuroshja E Kosoves (2011)

Ti E Din Ilaqin Tem (2011)

Dy Lulekuqe Nje Boj Peme (2011)


» Add A Song »

Mindili
Ka Çel Trendafili
Loti Në Faqe
Cka Poj Thot Dema Kadris
Ti Nuk Je Mo
Femijë I Braktisur
Çka Po Thu
Mërgimtari
Shamia Boj Pembe
Si Je


Related Artists:

Sinan Vllasaliu

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Ilir Shaqiri

Armend Regjepagiqi

Mentor Xhemali

Florian Beqiri

Korab Shaqiri

BimBimma


Tags: Mahmut Ferati, Mahmuti, Mahmut Fehrati

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018