A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  1163
  • Origin:
  • Deqan 
  • Age:
  • 38
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Meda is a very famous singer of Modern Traditional, Traditional Wedding & Folk Ballads music. Mehedin Përgjeqaj u lind në Hajvali të Prishtinës. I ati i tij Hasani, rrjedh nga një familje e Lumbardhit të Deqanit. Pasi Hasani kreu shkollimin në Prishtinë, u punësua në Minjerën e Kishnicës dhe iu nda një banesë në Hajvali, ku Hasani disa kohë veproi dhe jetoj në Hajvali. Ai ka tre fëmijë dy djem edhe një vajzë. Këngën e kanë traditë të përcjellur brez pas brezi: Ka kënduar babai i Hasanit (gjyshi i Medes), ka kënduar dhe ka qenë këngëtar i ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

N'extrem (2017)

Kot E Ke (2016)

Hallall (2015)

Princeshë (2014)

Llokum (2013)

Per Ju (2013)

O Marak (2012)

Lamtumirë (2011)

Mos Gabo (2010)

Kur E Don E Don (2009)


» Add A Song »


Translations (28)


Related Artists:

Gazmend Rama (Gazi)

Olen Cesari

Dr. Flori

Adem Ramadani

Genc Prelvukaj (Gentz)

BimBimma

Blero

Action Bronson

Labinot Tahiri (Labi)

Vedat Ademi


Tags: Meda, Mehedin Pergjeçaj, Mehedin Pergjeqaj, Mehedin Pergjecaj

Meda in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018