A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Orgesa Zaimi

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  20
  • Origin:
  • Polican 
  • Age:
  • 33
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Orgesa Zaimi is a popular singer of Pop & Pop-Rock music. Orgesa Zaimi eshte nje kengetare mjaft e njohur e muzikes moderne shqiptare. Nje nene e re qe ka vulen e saj ne tregun muzikor shqiptare me video dhe kenge tejet interesante. Paralelisht me muziken ajo dahsuron edhe radion, prej shume vitesh ka nje emision te perditshem muzikor ne radion Club Fm ne Tirane. Orgesa Zaimi qe e vogel eshte marr me aktivitete te ndryshme te zhvilluara ne shkalle qyteti dhe rrethi. Ka qene babai i saj, muzikant, i cili...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Ethet E Së Premtes

(Contestant)

Official

Webiste

Twitter

Account

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Flaka Krelani

Shamsah

Aurora Ndoj

Entela Zhula

Emmy

Habibe Ostreni (Bibe)

Valbona Zhuleku

Irva Stefa

Nidora Gjyriqi

Greta Berati


Tags: Orgesa Zaimi, Orgesa Zajmi, O.Z., Oz

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018