A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  39
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Polifest is a popular music festival. Ndonëse nuk ka gjetur ndihmë institucionale, festivali i këngës, i vetmi në Kosovë, "Polifest", ka arritur të ruaj traditën dhe të rrugëtojë për nëntë vjet me radhë.Ky festival mbahej çdo vit në Prishtinë ku emrat më të mëdhenj të artistëve nuk ngurronin që të merrnin pjesë....

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Kosova Fest

Prizreni Music Fest

Akordet E Kosoves

Flaka E Janarit

Çelësi Muzikor

Videofesti

Zambaku I Prizrenit

Zhurma Show

X Factor Albania

Gjeniu I Vogel


Tags: Muzika Kosovare, Poli-Fest, Polifest

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018