A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Remzie Osmani

Tags: Remzie Osmani, Remzije Osmani, Remzie Osmani, Remzija

Origin: Mushtisht    Residence:        Age: 46   Zodiac sign: ♍ Virgjeresha  
Remzie Osmani is a very famous singer of Modern Traditional, Folk Traditional, Traditional Wedding, Kosovo's Traditional, Folk Ballads music. Paraqitja e parë para publikut është në vitin 1977 me këngën "Lute lute nëna bijen". Talenti i këngëtares është zbuluar nga mësuesit e muzikës Ibrahim dhe Mustafë Hamiti nga Mushtishti dhe është mbështetur nga mësuesi i gjuhës shqipe Ali Selmanaj. Anëtare e shoqërisë kulturore artistike "Afërdita" nga Mushtishti dhe "Jehona" nga Theranda (Suha reka). Turneu i parë nëpër Kosovë dhe Maqedoni me shoqërinë kulturore artistike "Afërdita" në vitin 1978...

>> Full biography >>


  • Find Remzie Osmani on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  477

Merre Zemrën Time (2015)

Gjerdani I Dashurise (2013)

Për Mua Je Kryevepër (2012)

Kafe Muhabet (2011)

çka Shkoj Dje (2010)

Dikur (2009)

Jeton Dashuria Jone (2008)

Moll E Kuqe (2008)

Sa T'kushton Fjala Te Dua (2008)

Hajde Luj Hajde Luj (2007)


» Add A Song »


Gjerdani I Dashurisë
Ah Bre Djal
Po Martohemi
Mos U Kthe
Ah Moj Grue
Këngë Për Ganimete Tërbeshin
Nje Pjese Shpirti
Fyelli I çobanit
Mori Nane
Këngë Për Emin Durakun

Translations (1)


Remzie Osmani in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018