lyrics.al

Remzie Osmani & Nexhat Osmani - Burri Per 7 Gra

LIVE VIDEO

Choose star rating
  Rating:  4.9 / 54 votes cast


- Submitted by arsimdiber -

Remzia...
Burri jem i lumi ti
U knaqe me vllaznit e mi
Ishe kon o veç me fat
Vllaznin i kam dukat

Çka po hjeki vetem mua
Kur po vin kto motrat tua
Fjalt e vjerres e t'kunates
Si tehu i shpates

Ref...Nexhati...
Dujma dujma nanen o
Dujmi edhe motrat
Mos u ban oj gru
Tjetren n'shpi me ta pru

Ule kryt puno e ngo
Ne ket shpi knusi knon
Sa te jet kjo dynja
Burri o per shtat gra

Remzia...
Per shtat gra nuk esht rren
Çeli syt o burri jem
Mos shih andrra me sy çel
Se mir hiç nuk del

Nja dy fjal un po t'i them
Shkon ne mal e prej naj dru
Kqyr naj leper n'mujsh me tremb
Un s'jam tuj frigu

Ref...Nexhati...
Dujma dujma nanen o
Dujmi edhe motrat
Mos u ban oj gru
Tjetren n'shpi me ta pru

Ule kryt puno e ngo
Ne ket shpi knusi knon
Sa te jet kjo dynja
Burri o per shtat gra

...

Ref...Nexhati...
Dujma dujma nanen o
Dujmi edhe motrat
Mos u ban oj gru
Tjetren n'shpi me ta pru

Ule kryt puno e ngo
Ne ket shpi knusi knon
Sa te jet kjo dynja
Burri eshte per shtat gra

Submit Corrections

Remzie Osmani & Nexhat Osmani - Burri Per 7 Gra
Ben pjese ne albumin: Gjerdani I Dashurise nga Remzie Osmani dhe Nexhat Osmani

Gjerdani I Dashurise 2013
Gjerdani I Dashurise   (2013)
  1. Remzie Osmani & Nexhat Osmani - Gjerdani I Dashurisë
  2. Remzie Osmani & Nexhat Osmani - Burri Per 7 Gra  
  3. Remzie Osmani & Nexhat Osmani - Luj Qyqek
  4. Remzie Osmani & Nexhat Osmani - Amaneti
  5. Remzie Osmani & Nexhat Osmani - Lum Kush Gjen Fatin
  6. Remzie Osmani & Nexhat Osmani - S'ka Gajle
  7. Nexhat Osmani - S'kerkoj Falje
  8. Remzie Osmani - Per Mua Je Kryeveper


 1 


Dobesim EquiLybra