A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Remzije Osmani - Pasha Ty, Pasha Veten


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2005

2005-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Kur Zemra Kendon"


Pasha ty moj pasha veten
Ah t'isha Zot me ta zgjat jeten
300 vjen me i kalu bashk
Ah prap bre çik mu kishin duk pak

E harroj veten per ty
Mi jep Zot dhe nji pal sy
Ta shoh mir at bukuri
N'dhe per s'gjalli don me m'shti x2

Mos me thuj moj jam e re
Ah mos me thuj se s'me do
E mos hyn n'gjynah me veten
Ah ngoje zemren çka po thot

Zoti n'krye ment mi lasht
Osht gjynah ty mos me m'dasht
Ma mir rri pa njenin sy
Se po muj me nejt pa ty x2

Hajt moj çike
Mos u ban marak
Do ti çoj une msitet aman
Mos m'i kthe durthat x2


Lyrics submited by GREJKOC   arsimdiber
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018