A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Remzije Osmani - Kur Bien Tupani


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/1987

1987-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Kur Bie Tupani Par"


Sa bjen tupani i pare
ngrihem dhe kercej
dua nje shami moj nane
nanen ku ta gjej o ku ta gjej

Sa bjen tupani pare
mbremjes ne aksion
dua nje shami moj moter
motren ku ta gjej o ku ta gjej

REF
Thash se jam vetem
lart bjeshkeve me bore
po vjen nje djal i bukur
me shami ne dore
e kish te mbushur
me zambak te bardh
la shanin e ia morra doren
hym ne valle bashk

II
???????????????
dua te kercej
syri syrin e kerkon o
djalon ku ta gjej o ku ta gjej

shamin ai ma soll
vallja ndizet flak
me ngjan sikur ne er
nje lendin e bardh o me zambak

REF
Thash se jam vetem
lart bjeshkeve me bore
po vjen nje djal i bukur
me shami ne dore
e kish te mbushur
me zambak te bardh
la shanin e ia morra doren
hym ne valle bashk


Lyrics submited by  Beni   arsimdiber
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018