A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Remzije Osmani - Kur Bien Tupani


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Comments

(0)

31/12/1987

1987-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Kur Bie Tupani Par"


Sa bjen tupani i pare
ngrihem dhe kercej
dua nje shami moj nane
nanen ku ta gjej o ku ta gjej

Sa bjen tupani pare
mbremjes ne aksion
dua nje shami moj moter
motren ku ta gjej o ku ta gjej

REF
Thash se jam vetem
lart bjeshkeve me bore
po vjen nje djal i bukur
me shami ne dore
e kish te mbushur
me zambak te bardh
la shanin e ia morra doren
hym ne valle bashk

II
???????????????
dua te kercej
syri syrin e kerkon o
djalon ku ta gjej o ku ta gjej

shamin ai ma soll
vallja ndizet flak
me ngjan sikur ne er
nje lendin e bardh o me zambak

REF
Thash se jam vetem
lart bjeshkeve me bore
po vjen nje djal i bukur
me shami ne dore
e kish te mbushur
me zambak te bardh
la shanin e ia morra doren
hym ne valle bashk


Lyrics submited by  Beni   arsimdiber
more...
lyrics.al © 2007 - 2018