A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Remzije Osmani - Malet E Dibrës Janë Mbushun Me Borë


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/1989

1989-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Kenga Ne Zemer"


Malet e Dibrës
Janë mbushun me borë
Shtabit të përgjithshëm
Po i prin një malësore

Nata është e zezë
Rruga është e gjatë
Shtigjet janë zanun
Por dyert janë hapët

Çajnë përmes stuhisë
Ylli partizan
Rrezet e lirisë
Hidhen mbi vatan hej mor hej

Ref...
Hej po nata qiellin
E ka mbushë me yje
O ho në malet krenare
O ka trima lirie mor hej

Ka ardhë malësori
Nëpër shtigje lufte
Në kasollen dibrane
Ka hy drita e kuqe

Mbyllur një frengji
Hapet një dritare o
Dhoma është e vogël
Por zemra është e madhe

Jashta fryn stuhia
Ne na çel pranvera
Trimat e lirisë
Flasin për kohë të reja mor hej

Ref...
Hej po nata qiellin
E ka mbushë me yje
O ho në malet krenare
O ka trima lirie mor hej


Lyrics submited by  arsimdiber
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018